Vyhledávání

Mikulov a okolí

Mikulov - historické město ležící uprostřed sluncem zalité krajiny osázené vinicemi, město pyšnící se mnoha památkami, město s vůní jihu. A také centrum Mikulovské vinařské podoblasti, která je se svými bezmála třemi tisíci hektary vinic největší v České republice, ležící na samé hranici se sousedním Rakouskem přibližně 50 km od Brna.

Dominantou podoblasti je Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace Pálava. Pavlovské vrchy patří se svými bělostnými vápencovými skalami, rozkvetlými skalními stepmi, zříceninami hradů a vinnými sklepy v okolních obcích (Horní Věstonice, Perná, Pavlov), k nejnavštěvovanějším místům České republiky.

Neopomenutelným lákadlem jižní Moravy je unikátní krajina a architektura města Mikulov obklopená památkami UNESCO Lednicko-valtickým areálem. Město Mikulov nabízí svým návštěvníkům širokou škálu historických památek. Zámek stojící na výrazném skalním útesu byl založen českým králem Otakarem Přemyslem I.. Později majitelé zámku Liechtensteinové a Dietrichsteinové svou rezidenci postupně přestavovali dle požadavků doby až do její nynější barokní elegance. Možnost navštívit historické náměstí, které  oplývá renesančními domy, kašnou, morovým sloupem, Dietrichsteinskou hrobku, Kozí hrádek, Turold či Svatý kopeček s křížovou cestou a také židovský hřbitov.

Přes historii, přírodu a kulturu jde Mikulov ještě dál. Místní sportovní hala, jezdecký klub, koupaliště, nedaleké golfové hřiště a především síť Moravských vinařských stezek nabízí využití pojaté z druhého konce – sportu. Cyklostezkami je protkané nejen Mikulovsko a celý kraj pod Pálavou, ale také barokní komponovaná krajina u našich rakouských sousedů. A věřte, že výhled na Mikulov je nejkrásnější právě z jihu.

www.mikulov.cz
www.lednice.cz
www.radnice-valtice.cz
www.vinarske.stezky.cz